Volkswagen
Volkswagen Polo Chip Tuning
Volkswagen Polo chip tuning ile kaç beygir olur? Aşağıdaki listede 50 motor seçeneği ve her biri için güç artışı yer alıyor. Motorunuza tıklayın.
Volkswagen Polo chip tuning ile kaç beygir olur?
Stage 1 ile ortalama +%30; en yüksek kazanç +90 beygir (2.0 TSI 220hp).
Volkswagen Polo için ECU çözümleri
Volkswagen Polo AdBlue arıza çözümüVolkswagen Polo DPF arıza çözümüVolkswagen Polo EGR arıza çözümüVolkswagen Polo Pop & Bang yazılımı
Volkswagen Polo: motora göre Stage 1
Volkswagen Polo 1.4 TDI Stage 1Volkswagen Polo 1.0 TSI Stage 1Volkswagen Polo 1.4i Stage 1Volkswagen Polo 1.2 TSI Stage 1Volkswagen Polo 1.6 TDI Stage 1Volkswagen Polo 1.9 TDI Stage 1Volkswagen Polo 1.4 TSI Stage 1Volkswagen Polo 1.2i Stage 1Volkswagen Polo 1.6i Stage 1Volkswagen Polo 1.8 T Stage 1Volkswagen Polo 1.9 SDI Stage 1Volkswagen Polo 2.0 TSI Stage 1
Motorunuzu seçin
Yıl / kasa: AW LCI - 2021+
| Motor | Güç | Kazanç |
|---|---|---|
| 1.0 TSI 110hp | 110 → 132 beygir | +22 beygir |
| 1.0 TSI 95hp | 95 → 114 beygir | +19 beygir |
Yıl / kasa: 2017+
| Motor | Güç | Kazanç |
|---|---|---|
| 1.0 TSI 115hp | 115 → 140 beygir | +25 beygir |
| 1.0 TSI 95hp | 95 → 140 beygir | +45 beygir |
| 1.5 TSI 150hp | 150 → 180 beygir | +30 beygir |
| 1.6 TDI 80hp | 80 → 145 beygir | +65 beygir |
| 1.6 TDI 95hp | 95 → 145 beygir | +50 beygir |
| 2.0 TSI GTI 200hp | 200 → 250 beygir | +50 beygir |
Yıl / kasa: 2014 - 2017 ( 6C )
| Motor | Güç | Kazanç |
|---|---|---|
| 1.0 TSI 110hp | 110 → 140 beygir | +30 beygir |
| 1.0 TSI 95hp | 95 → 140 beygir | +45 beygir |
| 1.0i 60hp | 60 → 80 beygir | +20 beygir |
| 1.2 TSI 110hp | 110 → 140 beygir | +30 beygir |
| 1.2 TSI 90hp | 90 → 140 beygir | +50 beygir |
| 1.4 TDI 105hp | 105 → 130 beygir | +25 beygir |
| 1.4 TDI 75hp | 75 → 115 beygir | +40 beygir |
| 1.4 TDI 90hp | 90 → 115 beygir | +25 beygir |
| 1.4 TSI Blue GT 140hp | 140 → 190 beygir | +50 beygir |
| 1.4 TSI Blue GT 150hp | 150 → 190 beygir | +40 beygir |
| 1.8 TSI GTI 192hp | 192 → 220 beygir | +28 beygir |
Yıl / kasa: 2009 - 2014 ( 6R )
| Motor | Güç | Kazanç |
|---|---|---|
| 1.2 TDI 75hp | 75 → 105 beygir | +30 beygir |
| 1.2 TSI 105hp | 105 → 140 beygir | +35 beygir |
| 1.2 TSI 90hp | 90 → 140 beygir | +50 beygir |
| 1.2i 12v 60hp | 60 → 67 beygir | +7 beygir |
| 1.2i 12v 70hp | 70 → 77 beygir | +7 beygir |
| 1.4 TSI Blue GT 140hp | 140 → 190 beygir | +50 beygir |
| 1.6 TDI 105hp | 105 → 140 beygir | +35 beygir |
| 1.6 TDI 75hp | 75 → 130 beygir | +55 beygir |
| 1.6 TDI 90hp | 90 → 140 beygir | +50 beygir |
| 2.0 TSI 220hp | 220 → 310 beygir | +90 beygir |
Yıl / kasa: 2005 - 2009 ( 9N3 )
| Motor | Güç | Kazanç |
|---|---|---|
| 1.4 FSI 85hp | 85 → 95 beygir | +10 beygir |
| 1.4 TDI 70hp | 70 → 100 beygir | +30 beygir |
| 1.4 TDI 80hp | 80 → 100 beygir | +20 beygir |
| 1.4 TDI Bluemotion 80hp | 80 → 100 beygir | +20 beygir |
| 1.4i 16v 100hp | 100 → 110 beygir | +10 beygir |
| 1.4i 16v 80hp | 80 → 90 beygir | +10 beygir |
| 1.6i 16v 105hp | 105 → 120 beygir | +15 beygir |
| 1.8 T GTI 150hp | 150 → 200 beygir | +50 beygir |
| 1.8 T GTI Cup 180hp | 180 → 210 beygir | +30 beygir |
| 1.9 TDI 100hp | 100 → 140 beygir | +40 beygir |
| 1.9 TDI 130hp | 130 → 170 beygir | +40 beygir |
Yıl / kasa: 2001 - 2005 ( 9N )
| Motor | Güç | Kazanç |
|---|---|---|
| 1.4 TDI 75hp | 75 → 100 beygir | +25 beygir |
| 1.4i 16v 100hp | 100 → 110 beygir | +10 beygir |
| 1.4i 16v 75hp | 75 → 85 beygir | +10 beygir |
| 1.9 SDI 64hp | 64 → 75 beygir | +11 beygir |
| 1.9 TDI 100hp | 100 → 140 beygir | +40 beygir |
| 1.9 TDI 130hp | 130 → 170 beygir | +40 beygir |
Yıl / kasa: 1999 - 2001 ( 6N2 )
| Motor | Güç | Kazanç |
|---|---|---|
| 1.4 TDI 75hp | 75 → 95 beygir | +20 beygir |
| 1.4i 16v 100hp | 100 → 110 beygir | +10 beygir |
| 1.6i 16v GTI 125hp | 125 → 138 beygir | +13 beygir |
| 1.9 SDI 64hp | 64 → 75 beygir | +11 beygir |
Sık sorulan sorular
Volkswagen Polo chip tuning ile kaç beygir olur?
Stage 1 ile ortalama +%30; en yüksek kazanç +90 beygir (2.0 TSI 220hp). Motorunuzu seçin.
Chip tuning motora zarar verir mi?
Hayır. Değerler fabrikanın bıraktığı güvenlik payı içinde tutulur; motor, şanzıman ve turbo sınırları aşılmaz. Yazılım yol testiyle ve veri kaydıyla doğrulanır. Aracın bakımı düzgün değilse (yıpranmış enjektör, tıkalı filtre, zayıf debriyaj) önce onu söyleriz.
Chip taktırınca yakıt tüketimi artar mı?
Aynı sürüş tarzında genelde azalır; çünkü aynı hızı daha düşük devirde ve daha az gazla tutarsınız. Gazı sonuna kadar kullanırsanız doğal olarak artar. Yani karar sizin ayağınızda.
İşlem ne kadar sürer, aracı bırakmam gerekir mi?
Çoğu araçta 1–2 saat. Aynı gün teslim edilir, aracı bırakmanız gerekmez. Bazı modellerde kontrol ünitesinin sökülmesi gerekir, o zaman süre uzayabilir — randevuda söyleriz.
Sonradan orijinaline geri dönebilir miyim?
Evet. Aracın orijinal yazılımı işlemden önce okunur ve saklanır. İstediğiniz an ücretsiz olarak fabrika ayarına geri yükleriz.
⚠ Emisyon sistemlerine yönelik yazılım işlemleri; yalnızca yürürlükteki mevzuatın izin verdiği kullanımlar (yarış, yol dışı kullanım, ihracat, arıza teşhisi vb.) için sunulur. Aracın trafikte kullanımı ve muayene uygunluğu araç sahibinin sorumluluğundadır.